Novinky

05.11.2021 SVATOMARTINSKÁ VYCHÁZKA

Letos chystáme již 15. ročník Svatomartinské vycházky. Jako každý rok chceme dětem přiblížit význam svatomartinských tradic a legend, které jsou spojené s postavou svatého Martina a příchodem zimy. V dobách minulých to byl jeden z nejoblíbenějších svátků v roce.

27.10.2021 PROVOZNÍ INFORMACE

Ve dnech podzimních prázdnin od středy 27. 10. do pátku 29. 10. 2021 je ALCEDO pro veřejnost uzavřeno. Kroužky a kurzy se nekonají.

22.10.2021 PODZIMNÍ PRÁZDNINY V ALCEDU 27. a 29. října 2021

Na první prázdniny v novém školním roce se v ALCEDU již pilně připravujeme a stejně jako v minulých letech nabízíme dětem dva dny plné zábavy! Děti se mohou těšit na plavání, hry, návštěvu u koní, tvoření, deskové hry! Přihlašujte se do 20. října 2020 online na www.alcedovsetin.cz nebo osobně v ALCEDU. Cena: 490 Kč/1 den, 960 Kč/2 dny (cena zahrnuje oběd, pitný režim, materiál, odměny pro děti, lektory).

DEN STROMŮ

22.10.2021 Den stromů 2021
 
ALCEDO ve spolupráci se studenty vsetínského gymnázia připravuje na pátek 22. října pro děti z mateřských a základních škol i veřejnost Den stromů. Konat se bude tradičně v Panské zahradě, přichystána budou stanoviště věnována stromům a jejich životu.
 
Den stromů se slaví ve více než 40 zemích světa. Svátek věnovaný stromům u nás připadá na podzim, protože je to doba vhodná k sázení stromů, jemuž je tento svátek primárně zasvěcen.
 
Děti se mohou těšit na barevné podzimní tvoření, pohybové hříčky v přírodě a také na tradiční moštování a ochutnávku moštu a sušených plodů. „Stromy jsou veledůležitou součástí přírody naší planety. Dávají nám toho opravdu hodně a nic za to nechtějí. Na dni stromů se snažíme účastníkům přiblížit význam stromů pro lidstvo tak, aby pochopili, proč je žádoucí se o ně i starat a ne jen bezohledně využívat.“ informuje Lukáš Kamas z ALCEDA.
 
Lesy a háje byly považovány za posvátné od dávné minulosti, byly uctívané a chráněné a vážnost tohoto počinu byla předávaná z generace na generaci. V dnešní době nám Den stromů připomíná, jak důležitou hodnotu pro nás stromy a lesy mají.
 
Akce probíhá v rámci osvětové kampaně STROMY A MY.