Novinky

22.04.2021 Videopořad JAK POMÁHÁME NAŠÍ PLANETĚ

Dnes slavíme významný svátek naší planety Země! V rámci oslav Dne Země postupně zveřejníme čtyři videomedailonky o názorech vsetínských environmentalistů s názvem JAK POMÁHÁME NAŠÍ PLANETĚ. Odkaz naleznete ve článku v sekci UDÁLOSTI.

21.04.2021 Pomáháme FÉROVÉMU OBCHODU

Ve spolupráci s Lískou jsme se rozhodli, že pomůžeme FÉROVÉMU OBCHODU. V rámci Týdne pro Zemi odstane od 22. dubna každý, kdo si objedná menu U Lva nebo ke každému jídlu z Kebab-Side fair trade čokoládku jako dárek.

20.04.2021 Poznávací stezky pro MŠ veřejnost

Od 22. dubna připravujeme dvě poznávací stezky! JAK SE MŮŽEME STARAT O NAŠI PLANETU a ZEMĚZNÁLKOVU STEZKU. Více informací naleznete ve článku v sekci UDÁLOSTI.

19.04.2021 Koncert pro naši planetu

Koncert pro naši planetu proběhne již ve čtvrtek v 19.00 formou online přenosu Domu kultury na svém FB profilu.

15.04.2021 Zpravodaj duben

Vydáváme dubnový zpravodaj, kde se dozvíte o všech aktualitách. Odkaz ke stažení celého zpravodaje ve formátu pdf a epub naleznete sekci ZPRAVODAJ ALCEDO.

14.04.2021 Týden pro Zemi 2021

Den Země je celoplanetární akcí, ale ani ten letošní ALCEDO nemůže zorganizovat v tradiční podobě v Panské zahradě. Chystá proto takové aktivity v rámci Týdne pro Zemi, které je za současné situace možné uspořádat. Více informací naleznete ve článku v sekci UDÁLOSTI.

12.04.2021 Provozní doba pro veřejnost

Stále platí zákaz vstupu dětí, žáků a klientů do pravidelných aktivit s výjimkou jednoho lektora na jednoho účastníka. Provozní doba pro veřejnost: po–pá 8.00–12.00, 13.00–16.00, recepce je v provozu v době konání otevřených kroužků.

15.03.2021 Venku se švihadlem

Jaro klepe na dveře, neváhej a jdi si zaskákat se švihadlem! Sdílej své video nebo svou fotku #VENKUSEŠVIHADLEM. Více informací naleznete ve článku v sekci UDÁLOSTI.

Informace o provozu ALCEDA

12.03.2021

Od konce prosince je pozastavena činnost všech středisek volného času. Vsetínské ALCEDO z toho důvodu doposud neotevřelo značnou část kroužků nebo také nemohlo uspořádat oblíbené lyžařské školy.
 
„Vzhledem k pandemické situaci jsme se rozhodli, že zrušíme dosud neotevřené kroužky, finanční prostředky všem vrátíme do konce března. Stále platí zákaz vstupu dětí, žáků a klientů do pravidelných aktivit, proto se také snažíme pořádat bezkontaktní venkovní akce,“ uvádí Martina Hromadová, pověřená ředitelka ALCEDA. Středisko volného času již zaznamenalo úspěch s Karnevalovou procházkou umístěnou do parku na Trávníkách, se Stezkou křížem krážem po městě a Land artovou výzvou na jarní prázdniny. „Doufáme, že se veřejnosti naše venkovní aktivity v době nouzového stavu líbí. Proběhlé procházky, stezky a venkovní výzvy určitě nebyly poslední z aktivit tohoto typu, těšit se můžete na další,“ slibuje Martina Hromadová.
 
„Připravujeme dvě poznávací stezky, které budou zaměřené na pozorování a vnímání přírody hravou formou. Obě plánujeme spustit symbolicky na první jarní den, který v letošním roce vychází na sobotu 20. března. Těšit se můžete také na hledací velikonoční hru,“ prozrazuje Lukáš Kamas z ALCEDA. Více informací najdete na webu a FB ALCEDA.
 
V případě postupného uvolňování plánují pracovníci ALCEDA otevřít aktivity formou kurzů. „Jednalo by se o počet hodin, které dokážeme do konce školního roku pokrýt. To ale budeme řešit, až dle aktuální situace. Děkujeme za trpělivost,“ dodává Martina Hromadová.