Novinky

22.04.2021 Videopořad JAK POMÁHÁME NAŠÍ PLANETĚ

Dnes slavíme významný svátek naší planety Země! V rámci oslav Dne Země postupně zveřejníme čtyři videomedailonky o názorech vsetínských environmentalistů s názvem JAK POMÁHÁME NAŠÍ PLANETĚ. Odkaz naleznete ve článku v sekci UDÁLOSTI.

21.04.2021 Pomáháme FÉROVÉMU OBCHODU

Ve spolupráci s Lískou jsme se rozhodli, že pomůžeme FÉROVÉMU OBCHODU. V rámci Týdne pro Zemi odstane od 22. dubna každý, kdo si objedná menu U Lva nebo ke každému jídlu z Kebab-Side fair trade čokoládku jako dárek.

20.04.2021 Poznávací stezky pro MŠ veřejnost

Od 22. dubna připravujeme dvě poznávací stezky! JAK SE MŮŽEME STARAT O NAŠI PLANETU a ZEMĚZNÁLKOVU STEZKU. Více informací naleznete ve článku v sekci UDÁLOSTI.

19.04.2021 Koncert pro naši planetu

Koncert pro naši planetu proběhne již ve čtvrtek v 19.00 formou online přenosu Domu kultury na svém FB profilu.

15.04.2021 Zpravodaj duben

Vydáváme dubnový zpravodaj, kde se dozvíte o všech aktualitách. Odkaz ke stažení celého zpravodaje ve formátu pdf a epub naleznete sekci ZPRAVODAJ ALCEDO.

14.04.2021 Týden pro Zemi 2021

Den Země je celoplanetární akcí, ale ani ten letošní ALCEDO nemůže zorganizovat v tradiční podobě v Panské zahradě. Chystá proto takové aktivity v rámci Týdne pro Zemi, které je za současné situace možné uspořádat. Více informací naleznete ve článku v sekci UDÁLOSTI.

12.04.2021 Provozní doba pro veřejnost

Stále platí zákaz vstupu dětí, žáků a klientů do pravidelných aktivit s výjimkou jednoho lektora na jednoho účastníka. Provozní doba pro veřejnost: po–pá 8.00–12.00, 13.00–16.00, recepce je v provozu v době konání otevřených kroužků.

15.03.2021 Venku se švihadlem

Jaro klepe na dveře, neváhej a jdi si zaskákat se švihadlem! Sdílej své video nebo svou fotku #VENKUSEŠVIHADLEM. Více informací naleznete ve článku v sekci UDÁLOSTI.

Karnevalová procházka v Ledovém království

03.01.2021

Karnevalovou procházku s Annou, Elsou a Olafem z Ledového království připravilo ALCEDO ve spolupráci s RMC Vsetín. V masopustním týdnu byla v parku na Trávníkách připravena stanoviště, která si každá rodina a každá mateřinka mohla projít samostatně.
 
Netradiční akce se zúčastnilo 245 dětí z 9 mateřských škol a každý den také téměř 100 účastníků z řad veřejnosti. „Karnevalová procházka byla zaměřena především pro děti od 4 do 10 let, ale našla se stanoviště i pro dospělé nebo také pohádka pro nejmenší. Mateřské školy chodily na předem určený čas, aby se školky navzájem nesetkaly,“ uvádí Stefanie Zonygová z ALCEDA.
 
Po vyplnění dotazníku si návštěvníci mohli v ALCEDU na recepci vyzvednout malou odměnu. „Děkujeme za uspořádání karnevalu, krásně vynahradil karneval klasický. Malé a celé rodině se tam moc líbilo a karneval jsme navštívili dokonce třikrát,“ vzkazuje pomocí dotazníku organizátorům jedna z účastnic. „Myšlenka karnevalové procházky vznikla proto, aby děti v aktuální době nouzového stavu, kdy většina aktivit probíhá online doma u počítače, nebyly ochuzeny o tradiční karnevalové veselí. Akci jsme připravili v netradičním duchu, byla přizpůsobena aktuálnímu stupni dle opatření PES. Děkujeme všem účastníkům za pozitivní ohlasy,“ dodává Martina Hromadová, pověřená ředitelka ALCEDA.

Odměny připravilo ALCEDO ve spolupráci s RMC Vsetín, Česká zdravotní průmyslová pojištovna darovala dárkové předměty.