Novinky

26.02.2021 Land artová výzva s úkoly na jarní prázdniny

Namísto tradičního příměstského tábora v době jarních prázdnin připravuje ALCEDO Land artovou výzvu s úkoly! Zapojte se a vytvořte v přírodě umělecké dílo z přírodnin. Podrobnosti naleznete ve článku v sekci UDÁLOSTI.

09.02.2021 Zpravodaj únor

Vydáváme únorový zpravodaj, kde se dozvíte o všech aktualitách. Odkaz ke stažení celého zpravodaje ve formátu pdf a epub naleznete sekci ZPRAVODAJ ALCEDO.

27.01.2021 Stezka křížem krážem

Na celý únor připravilo ALCEDO pod záštitou města Vsetín pro všechny rodiny s dětmi stezku se zábavnými úkoly k vyluštění tajenky! Cílem je obejít všech 12 stanovišť a tajenku odhalit. Podrobnosti a průvodku naleznete ve článku v sekci UDÁLOSTI.

04.01.2021 Přihlašování na letní tábory 2021 spuštěno!

Přihlašování spuštěno, nabídku táborů najdete v sekci TÁBORY.

Karnevalová procházka v Ledovém království

22.02.2021

Karnevalovou procházku s Annou, Elsou a Olafem z Ledového království připravilo ALCEDO ve spolupráci s RMC Vsetín. V masopustním týdnu byla v parku na Trávníkách připravena stanoviště, která si každá rodina a každá mateřinka mohla projít samostatně.
 
Netradiční akce se zúčastnilo 245 dětí z 9 mateřských škol a každý den také téměř 100 účastníků z řad veřejnosti. „Karnevalová procházka byla zaměřena především pro děti od 4 do 10 let, ale našla se stanoviště i pro dospělé nebo také pohádka pro nejmenší. Mateřské školy chodily na předem určený čas, aby se školky navzájem nesetkaly,“ uvádí Stefanie Zonygová z ALCEDA.
 
Po vyplnění dotazníku si návštěvníci mohli v ALCEDU na recepci vyzvednout malou odměnu. „Děkujeme za uspořádání karnevalu, krásně vynahradil karneval klasický. Malé a celé rodině se tam moc líbilo a karneval jsme navštívili dokonce třikrát,“ vzkazuje pomocí dotazníku organizátorům jedna z účastnic. „Myšlenka karnevalové procházky vznikla proto, aby děti v aktuální době nouzového stavu, kdy většina aktivit probíhá online doma u počítače, nebyly ochuzeny o tradiční karnevalové veselí. Akci jsme připravili v netradičním duchu, byla přizpůsobena aktuálnímu stupni dle opatření PES. Děkujeme všem účastníkům za pozitivní ohlasy,“ dodává Martina Hromadová, pověřená ředitelka ALCEDA.

Odměny připravilo ALCEDO ve spolupráci s RMC Vsetín, Česká zdravotní průmyslová pojištovna darovala dárkové předměty.