Novinky

26.02.2021 Land artová výzva s úkoly na jarní prázdniny

Namísto tradičního příměstského tábora v době jarních prázdnin připravuje ALCEDO Land artovou výzvu s úkoly! Zapojte se a vytvořte v přírodě umělecké dílo z přírodnin. Podrobnosti naleznete ve článku v sekci UDÁLOSTI.

09.02.2021 Zpravodaj únor

Vydáváme únorový zpravodaj, kde se dozvíte o všech aktualitách. Odkaz ke stažení celého zpravodaje ve formátu pdf a epub naleznete sekci ZPRAVODAJ ALCEDO.

27.01.2021 Stezka křížem krážem

Na celý únor připravilo ALCEDO pod záštitou města Vsetín pro všechny rodiny s dětmi stezku se zábavnými úkoly k vyluštění tajenky! Cílem je obejít všech 12 stanovišť a tajenku odhalit. Podrobnosti a průvodku naleznete ve článku v sekci UDÁLOSTI.

04.01.2021 Přihlašování na letní tábory 2021 spuštěno!

Přihlašování spuštěno, nabídku táborů najdete v sekci TÁBORY.

Online tréniky tradičního karate

17.02.2021

I v dnešní době, kdy jsou veškeré sportovní a volnočasové aktivity výrazně omezeny, se na Vsetíně tradiční karate trénuje. Ve spolupráci oddílů tradičního karate ze Vsetína, Valašského Meziříčí, Brna a Ostravy karatisté z SKP Vsetín trénují online přes aplikaci ZOOM v ALCEDU – SVČ Vsetín.

Trénujeme 2x týdně a tréninky máme rozděleny podle technické úrovně, kdy se střídají instruktoři ze Vsetína, Radek Kleibl a Petr Vágner, a instruktor z Valašského Meziříčí, Radek Januš. Tréninky jsou uzpůsobeny tak, aby účastníci byli schopni zatrénovat si i doma ve svém pokoji, kde je prostor omezený. Celkem takto trénujeme přes 200 účastníků.

„V dnešní době, kdy je všechna sportovní a volnočasová činnost výrazně omezena, je to asi jediná možnost, jak trénovat. Ze začátku to bylo náročné nejen pro nás trenéry, jelikož jsme se museli naučit, jak trénovat, aby to bylo zajímavé a aby to bylo k něčemu, ale také pro účastníky. Ti si museli zvyknout, že trénují sami bez přímého dohledu a v omezeném prostředí. Hodně záleží na tom, jak oni sami k tréninku přistoupí. Trenér je sice vidí na obrazovce, může je opravit, poradit, ale jak intenzivně budou trénovat, se už musí motivovat sami. Myslím si ale, že to děláme dobře, jelikož se nám daří udržet hodně cvičenců, které vidím pravidelně na trénincích. Taky musím poděkovat rodičům, protože v prvé řadě jsou to oni, kdo dokážou motivovat svoje děti k tomu, aby se doma postavily před počítač a cvičily. Což není zrovna zábavné, když je dnes všechno online. Je jednodušší, když vám trenér stojí přímo za zády, než když vám dává pokyny z obrazovky. Gratuluji všem, kteří takto s námi trénují,“ dodal trenér karate Radek Kleibl.