Novinky

03.05.2021 2. ročník fotosoutěže na téma OSLAVA KVETOUCÍCH STROMŮ

Připravili jsme vás fotosoutěž na téma OSLAVA KVETOUCÍCH STROMŮ. Více informací naleznete ve článku v sekci UDÁLOSTI.

29.04.2021 Cyklostezkou za pokladem

Projížďka s úkoly pro celou rodinu! Více informací naleznete ve článku v sekci UDÁLOSTI.

23.04.2021 EKOUŠ 2021

Připarvili jsme zábavnou šifrovací ekohru EKOUŠ pro rodiče s dětmi nebo jakýkoli tým z veřejnosti! Soubory ke hře a veškeré potřebné informace k dobrodružství, které vás s námi čeká, naleznete v záložce DEN ZEMĚ 2021.

22.04.2021 Videopořad JAK POMÁHÁME NAŠÍ PLANETĚ

Dnes slavíme významný svátek naší planety Země! V rámci oslav Dne Země postupně zveřejníme čtyři videomedailonky o názorech vsetínských environmentalistů s názvem JAK POMÁHÁME NAŠÍ PLANETĚ. Odkaz naleznete ve článku v sekci UDÁLOSTI.

15.04.2021 Zpravodaj duben

Vydáváme dubnový zpravodaj, kde se dozvíte o všech aktualitách. Odkaz ke stažení celého zpravodaje ve formátu pdf a epub naleznete sekci ZPRAVODAJ ALCEDO.

12.04.2021 Provozní doba pro veřejnost

Stále platí zákaz vstupu dětí, žáků a klientů do pravidelných aktivit s výjimkou jednoho lektora na jednoho účastníka. Provozní doba pro veřejnost: po–pá 8.00–12.00, 13.00–16.00, recepce je v provozu v době konání otevřených kroužků.

15.03.2021 Venku se švihadlem

Jaro klepe na dveře, neváhej a jdi si zaskákat se švihadlem! Sdílej své video nebo svou fotku #VENKUSEŠVIHADLEM. Více informací naleznete ve článku v sekci UDÁLOSTI.

12.03.2021 Informace o provozu ALCEDA

Vzhledem k pandemické situaci rušíme dosud neotevřené kroužky, finanční prostředky všem vrátíme do konce března. Více informací naleznete ve článku v sekci UDÁLOSTI.

Online tréniky tradičního karate

03.01.2021

I v dnešní době, kdy jsou veškeré sportovní a volnočasové aktivity výrazně omezeny, se na Vsetíně tradiční karate trénuje. Ve spolupráci oddílů tradičního karate ze Vsetína, Valašského Meziříčí, Brna a Ostravy karatisté z SKP Vsetín trénují online přes aplikaci ZOOM v ALCEDU – SVČ Vsetín.

Trénujeme 2x týdně a tréninky máme rozděleny podle technické úrovně, kdy se střídají instruktoři ze Vsetína, Radek Kleibl a Petr Vágner, a instruktor z Valašského Meziříčí, Radek Januš. Tréninky jsou uzpůsobeny tak, aby účastníci byli schopni zatrénovat si i doma ve svém pokoji, kde je prostor omezený. Celkem takto trénujeme přes 200 účastníků.

„V dnešní době, kdy je všechna sportovní a volnočasová činnost výrazně omezena, je to asi jediná možnost, jak trénovat. Ze začátku to bylo náročné nejen pro nás trenéry, jelikož jsme se museli naučit, jak trénovat, aby to bylo zajímavé a aby to bylo k něčemu, ale také pro účastníky. Ti si museli zvyknout, že trénují sami bez přímého dohledu a v omezeném prostředí. Hodně záleží na tom, jak oni sami k tréninku přistoupí. Trenér je sice vidí na obrazovce, může je opravit, poradit, ale jak intenzivně budou trénovat, se už musí motivovat sami. Myslím si ale, že to děláme dobře, jelikož se nám daří udržet hodně cvičenců, které vidím pravidelně na trénincích. Taky musím poděkovat rodičům, protože v prvé řadě jsou to oni, kdo dokážou motivovat svoje děti k tomu, aby se doma postavily před počítač a cvičily. Což není zrovna zábavné, když je dnes všechno online. Je jednodušší, když vám trenér stojí přímo za zády, než když vám dává pokyny z obrazovky. Gratuluji všem, kteří takto s námi trénují,“ dodal trenér karate Radek Kleibl.