Novinky

26.02.2021 Land artová výzva s úkoly na jarní prázdniny

Namísto tradičního příměstského tábora v době jarních prázdnin připravuje ALCEDO Land artovou výzvu s úkoly! Zapojte se a vytvořte v přírodě umělecké dílo z přírodnin. Podrobnosti naleznete ve článku v sekci UDÁLOSTI.

09.02.2021 Zpravodaj únor

Vydáváme únorový zpravodaj, kde se dozvíte o všech aktualitách. Odkaz ke stažení celého zpravodaje ve formátu pdf a epub naleznete sekci ZPRAVODAJ ALCEDO.

27.01.2021 Stezka křížem krážem

Na celý únor připravilo ALCEDO pod záštitou města Vsetín pro všechny rodiny s dětmi stezku se zábavnými úkoly k vyluštění tajenky! Cílem je obejít všech 12 stanovišť a tajenku odhalit. Podrobnosti a průvodku naleznete ve článku v sekci UDÁLOSTI.

04.01.2021 Přihlašování na letní tábory 2021 spuštěno!

Přihlašování spuštěno, nabídku táborů najdete v sekci TÁBORY.

Stezka kžížem krážem

27.01.2021

Na celý únor připravilo ALCEDO pod záštitou města Vsetín pro všechny rodiny s dětmi stezku se zábavnými úkoly k vyluštění tajenky! Cílem je obejít všech 12 stanovišť a tajenku odhalit.
 
Nápad na stezku s úkoly vznikl jako výzva pro veřejnost. Ta spočívá v tom, aby se v aktuální době nouzového stavu, kdy většina aktivit probíhá online doma u počítače, rodiny vydaly na procházku městem a přitom se také trochu pobavily. „Na každém ze dvanácti stanovišť vyluštíte jedno nebo dvě písmena do tajenky. Stanoviště jsou rozmístěna po celém Vsetíně, ale nemusíte je procházet v číselném pořadí. Za vyluštění vás čeká odměna!“ vyzývá Gréta Dobešová z ALCEDA.
 
Vyluštěnou tajenku zašlete na e-mail: den.zeme@alcedovsetin.cz do 28. února 2021. Do předmětu e-mailu napište STEZKA KŘÍŽEM KRÁŽEM, uveďte správné znění tajenky a počet účastníků při luštění. Vyhodnocení proběhne v prvním březnovém týdnu.
 
Od 1. února naleznete zábavné úkoly na těchto stanovištích:
 1. ALCEDO – středisko volného času (ul. Záviše Kalandry),
 2. VKCI – Vzdělávací a komunitní centrum Integra Vsetín (ul. Jiráskova),
 3. Oblastní spolek červeného kříže Vsetín (ul. 4. května), 
 4. Domov pro seniory Jasenka,
 5. Hvězdárna Vsetín (ul. Jabloňová), 
 6. Zámek Vsetín (Horní náměstí),
 7. Mateřská škola Vsetín – Kobzáňova,  
 8. Turistické informační centrum Vsetín (Dolní náměstí), 
 9. Kino Vatra (ul. Svárov),
 10. Diakonie – dobročinný obchůdek (ul. Na Příkopě), 
 11. Smetanova obchodní galerie,  
 12. Vývěsní tabule ALCEDA před MěÚ.
Průvodka ke stažení zde:

KŘÍŽOVKA.jpg 
 
Poděkování za zapojení se do akce patří organizacím Diakonie, Hvězdárna Vsetín, Kino Vatra – Dům kultury Vsetín, Mateřská škola Vsetín – Kobzáňova, město Vsetín, Muzeum regionu Valašsko, příspěvková organizace, Oblastní spolek červeného kříže Vsetín, Smetanova obchodní galerie Vsetín, Turistické informační centrum Vsetín, VKCI – Vzdělávací a komunitní centrum Integra Vsetín.