Novinky

02.12.2020 Mikulášský den a rozsvěcení vánočního stromu již zítra!

Dopolední i odpolední jízda koňského povozu s mikulášskou družinou a v 17.00 pak online přenos z rozsvícení vánočního stromu, který můžete sledovat zde https://youtu.be/p6JWe5bQsXk. Radnice vyzývá občany, aby opravdu zůstali doma a sledovali tuto událost online, stále platí zákaz shromažďování, kvůli ochraně zdraví

24.11.2020 Vánoční přání pro seniory

Zaměstnanci vsetínského střediska volného času spolupracují se Sociálními službami Vsetín a Diakonií Vsetín. Možnost připojit se a potěšit obyvatele domů pro seniory a zpříjemnit jim dobu adventu spolu se zaměstnanci ALCEDA nyní může opravdu každý malý i velký příznivec ALCEDA! Stačí jenom vzít kousek papíru a vyrobit nebo namalovat vánoční přání pro osamělé babičky a dědečky ze Vsetína a jeho okolí. Fantazii a množství se meze nekladou. Více v sekci UDÁLOSTI.

20.11.2020 Mikulášský den

Ve čtvrtek 3. prosince přiveze koňský povoz spolu s Mikulášem, čertem a andělem do města vánoční atmosféru. Letos ojediněle a v netradičním duchu bude mikulášské spřežení v dopoledních hodinách projíždět ulicemi Vsetína, zejména kolem mateřských škol a domů obývaných seniory.

20.11.2020 Informace k provozu škol a školských zařízení

Novinky v provozu od středy 25. listopadu 2020. Střediska volného času: možnost individuálních konzultací a individuální prezenční výuky (jeden pedagogický pracovník a jeden účastník).

18.11.2020 Mikulášská procházka

V pátek 4. prosince 2020 proběhne od 16 do 18 hodin Mikulášská procházka! V případě zájmu se registrujte na telefonním čísle 737 502 215.

12.11.2020 Zapůjčení vybavení v době karantény

Pohyb, zábava nebo tvoření v době karantény? Ano! S naším zapůjčeným vybavením. Nabízíme možnost zapůjčení sportovního vybavení či deskových her nebo odkoupení keramické hlíny, zapůjčení pomůcek, glazování a vypálení. Nabídku a ceníky najdete v sekci KROUŽKY A KURZY.

09.11.2020 Lyžařská škola 2021

Již pilně připravujeme na lyžařskou sezonu 2021! Pokud jste doposud dítě nepřihlásili, je nejvyšší čas, ještě stále máme volná místa.

06.11.2020 Svatomartinská vycházka

Přichystali jsme pro vás virtuální verzi Svatomartinské vycházky u vás doma!

04.11.2020 Sociální služby Vsetín hledají dobrovolníky či dohodáře

Zaměstnanci z ALCEDA spolupracují se Sociálními službami Vsetín. Přidejte se také!

Online tréniky tradičního karate

16.11.2020

V dnešní době se kvůli pandemii covid-19 nemůže trénovat v tělocvičně. Z tohoto důvodu se Alcedo-SVČ a Akademie karate Valašské Meziříčí domluvili na spolupráci a rozjeli online tréninky. Je to náročné a není to takové, jako když trénuje společně v tělocvičně s trenérem, přesto se dá karate trénovat i prostřednictvím internetu. Tradiční karate je bojové umění, ve kterém se učí sebeobraně, a proto cvičit s někým ve dvojici je nejefektivnější, ale dá se trénovat i samostatně. Zde je důležité správné vedení. Tréninky vede Radek Kleibl, trenér SKP Vsetín, a Radek Januš, trenér Akademie karate Valašské Meziříčí. Na jedné tréninkové jednotce se potkává okolo 40 až 60 studentů, kteří trénují podle instrukcí trenéra na PC.

 „Trenéři učí z Valašského Meziříčí, kde je veškeré zázemí pro vedení online tréninku. Rád bych poděkoval Radku Janušovi, který je hlavním trenérem ve Valašském Meziříčí, že nám umožnil dělat online tréninky pro karatisty ze Vsetína. Díky tomu můžou karatisté ze Vsetína a z Valašského Meziříčí společně trénovat, přesto doufám, že nouzový stav brzy skončí a my se zase společně potkáme v tělocvičně. Také chci poděkovat rodičům, že dětem umožní trénovat doma. Někdy to je asi náročné, protože doma není tolik prostoru, který by děti pro trénink potřebovaly a často je důležité je i správně je motivovat. Starší studenti se dokážou motivovat sami, ale děti potřebují někdy podpořit,“ dodal trenér karate Radek Kleibl.