Novinky

03.05.2021 2. ročník fotosoutěže na téma OSLAVA KVETOUCÍCH STROMŮ

Připravili jsme vás fotosoutěž na téma OSLAVA KVETOUCÍCH STROMŮ. Více informací naleznete ve článku v sekci UDÁLOSTI.

29.04.2021 Cyklostezkou za pokladem

Projížďka s úkoly pro celou rodinu! Více informací naleznete ve článku v sekci UDÁLOSTI.

23.04.2021 EKOUŠ 2021

Připarvili jsme zábavnou šifrovací ekohru EKOUŠ pro rodiče s dětmi nebo jakýkoli tým z veřejnosti! Soubory ke hře a veškeré potřebné informace k dobrodružství, které vás s námi čeká, naleznete v záložce DEN ZEMĚ 2021.

22.04.2021 Videopořad JAK POMÁHÁME NAŠÍ PLANETĚ

Dnes slavíme významný svátek naší planety Země! V rámci oslav Dne Země postupně zveřejníme čtyři videomedailonky o názorech vsetínských environmentalistů s názvem JAK POMÁHÁME NAŠÍ PLANETĚ. Odkaz naleznete ve článku v sekci UDÁLOSTI.

15.04.2021 Zpravodaj duben

Vydáváme dubnový zpravodaj, kde se dozvíte o všech aktualitách. Odkaz ke stažení celého zpravodaje ve formátu pdf a epub naleznete sekci ZPRAVODAJ ALCEDO.

12.04.2021 Provozní doba pro veřejnost

Stále platí zákaz vstupu dětí, žáků a klientů do pravidelných aktivit s výjimkou jednoho lektora na jednoho účastníka. Provozní doba pro veřejnost: po–pá 8.00–12.00, 13.00–16.00, recepce je v provozu v době konání otevřených kroužků.

15.03.2021 Venku se švihadlem

Jaro klepe na dveře, neváhej a jdi si zaskákat se švihadlem! Sdílej své video nebo svou fotku #VENKUSEŠVIHADLEM. Více informací naleznete ve článku v sekci UDÁLOSTI.

12.03.2021 Informace o provozu ALCEDA

Vzhledem k pandemické situaci rušíme dosud neotevřené kroužky, finanční prostředky všem vrátíme do konce března. Více informací naleznete ve článku v sekci UDÁLOSTI.

Den Země 2021

Týden pro Zemi 2021
 
Den Země je celoplanetární akcí, ale ani ten letošní ALCEDO nemůže zorganizovat v tradiční podobě v Panské zahradě. Chystá však takové aktivity v rámci Týdne pro Zemi, které je za současné situace možné uspořádat.
 
Týden pro Zemi bude za spoluúčasti Domu kultury Vsetín a finanční podpory města Vsetín probíhat od 22. do 27. dubna a vsetínské středisko volného času chystá hned několik aktivit. „Nezapomeňte, již ve čtvrtek začínají první akce k oslavě významného svátku naší planety Země!“ upozorňuje Martina Hromadová, pověřená ředitelka ALCEDA.
 
Od 22. dubna připravuje ALCEDO dvě poznávací stezky určené pro MŠ a veřejnost. Stezka JAK SE MŮŽEME STARAT O NAŠI PLANETU bude umístěna na přenosných informačních tabulích v Panské zahradě každý den od 8.30 do 18.00. ZEMĚZNÁLKOVU STEZKU, kterou připravili studenti Masarykova gymnázia, SZŠ a VOŠ zdravotnické Vsetín pod vedením Mgr. Karolíny Mikulcové, najdete také v Panské zahradě, umístěna bude na stromech nastálo po celou dobu Týdne pro Zemi.
 
Koncert pro naši planetu uspořádá 22. dubna formou online přenosu Dům kultury v 19.00 na svém FB profilu.
 
Dále budeme od 22. dubna postupně zveřejňovat videomedailonky o názorech vsetínských environmentalistů k 31. výročí Dne Země na Vsetíně s názvem Jak pomáháme naší planetě.
 
ALCEDO nezapomíná ani na tradiční soutěž s názvem Ekouš, která bude letos od 22. dubna opět pro rodiče s dětmi nebo jakýkoli tým z veřejnosti. V záložce "Den Země 2021 - Rodinný EKOUŠ 2021" najdete soubory ke hře, jako první si otevřete soubor s názvem TUTORIAL. Tam se dozvíte veškeré potřebné informace k dobrodružství, které vás s námi čeká!

https://www.alcedovsetin.cz/den-zeme-2021-rodinny-ekous-2021

„Ve spolupráci s Lískou jsme se rozhodli, že pomůžeme Férovému obchodu. Od 22. dubna dostane každý, kdo si objedná menu U Lva nebo ke každému jídlu z Kebab-Side fair trade čokoládku jako dárek,“ uvádí Jaroslav Hlinský z ALCEDA.
 
Cílem Dne Země je upozornit veřejnost na nemoci, kterými trpí naše planeta, a nabídnout jednoduché prostředky, kterými může pomoct každý z nás. „Letos v netradiční podobě, avšak doufáme, že se veřejnosti budou naše venkovní aktivity líbit stejně jako předchozí procházky, stezky, venkovní výzvy a online verze našich obvyklých akcí,“ dodává Martina Hromadová.
 
Poděkování za přípravu Dne Země patří městu Vsetín, dále Domu kultury Vsetín, Kebab-Side, Líska z. s., Masarykovo gymnázium, Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Vsetín, Muzeum regionu Valašsko – oddělení Hvězdárna Vsetín, Radegastovna U Lva, Střední škola Kostka s.r.o.

O připravovaných aktivitách více zde na webu na FB.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rostliny u vody TAJENKA.jpg
Úkol na doma PŘESMYČKY ŘEŠENÍ.pdf