Novinky

07.11.2019 ALCEDO ve fotografiích a obrazech

Vernisáž k výstavě s názvem "ALCEDO ve fotografiích a obrazech" proběhne 21. listopadu od 17 hodin v prostorách ALCEDA. Na stálou expozici se můžete přijít podívat od pondělí do pátku vždy od 14 do 18 hodin.

24.10.2019 MODERNÍ ŽONGLOVÁNÍ

Na podzimní workshopy moderního žonglingu v ALCEDU se můžete přihlásit na https://alcedovsetin.isportsystem.cz/. Více informací a termíny najdete v sekci UDÁLOSTI.

24.10.2019 Podzimní prázdninový režim

V době podzimních prázdnin 28.-30. října 2019 je budova ALCEDA pro veřejnost uzavřena. Kroužky a kurzy se nekonají. Pro účastníky akce Podzimní prázdniny v ALCEDU 29. a 30. října se budova otevírá v 7.30 hodin.

Svatomartinská vycházka

25.10.2019

„Letos chystáme již 13. ročník Svatomartinské vycházky se světýlky. Jako každý rok chceme dětem přiblížit význam svatomartinských tradic a legend, které jsou spojené s postavou svatého Martina, příchodem zimy a posvícením, které k tomuto svátku neodmyslitelně patří,“ uvádí Markéta Hromadová z ALCEDA.
 
Na svíčkami osvětlené trase děti přivítá svatý Martin s koněm, na kterém se můžou povozit, a přichystána budou stanoviště, kde se dozvědí legendy o svatém Martinovi.  Letos na děti čeká výroba lucerniček přímo na místě a přichystána bude také novinka v podobě bohaté svatomartinské tabule s ochutnávkou tradiční svatomartinské husy. Na konci trasy také nebude chybět svatomartinský rohlíček a teplý čaj u ohně.
 
Vstupné je 50 Kč/dítě. Za nepříznivého počasí se akce nekoná.