Novinky

07.10.2019 MODERNÍ ŽONGLOVÁNÍ

Na podzimní workshopy moderního žonglingu v ALCEDU se můžete přihlásit na https://alcedovsetin.isportsystem.cz/. Více informací a termíny najdete v sekci UDÁLOSTI.

03.10.2019 Den stromů 2019

Přijďte nás v pátek 18. října navštívit do Panské zahrady na Den stromů!

23.09.2019 Podzimní prázdniny v ALCEDU

Na podzimní prázdniny připravujeme pro děti dva dny plné zábavy! Informace najdete v sekci AKCE PRO VEŘEJNOST.

Den stromů 2019

03.10.2019

ALCEDO ve spolupráci se studenty vsetínského gymnázia připravuje na pátek 18. října pro děti z mateřských a základních škol i veřejnost Den stromů. Konat se bude tradičně v Panské zahradě, přichystána budou stanoviště věnována stromům a jejich životu.
 
Den stromů se slaví ve více než 40 zemích světa. Svátek věnovaný stromům u nás připadá na podzim, protože je to doba vhodná k sázení stromů, jemuž je tento svátek primárně zasvěcen.
 
Děti se mohou těšit na barevné podzimní tvoření, pohybové hříčky v přírodě a také na tradiční moštování. „Přijďte společně s námi oslavit Den stromů do vsetínského parku. Zeptáme se stromů, které rostou kolem, co pro nás všechno dělají a co nám dávají. Vyzkoušíme si naše znalosti o stromech a zkusíme zpracovat dary stromů do výborného moštu, který také ochutnáme,“ informuje Lukáš Kamas z ALCEDA.
 
Lesy a háje byly považovány za posvátné od dávné minulosti, byly uctívané a chráněné a vážnost tohoto počinu byla předávaná z generace na generaci. V dnešní době nám Den stromů připomíná, jak důležitou hodnotu pro nás stromy a lesy mají.
 
Akce probíhá v rámci osvětové kampaně STROMY A MY