Novinky

04.02.2020 Lyžařská škola pro předškoláky II ZRUŠENA!

Z rozhodnutí vedení Alceda lyžařskou školu z bezpečnostních důvodů rušíme. Storno poplatky budeme řešit v příštím týdnu. Za veškeré komplikace se omlouváme a děkujeme za pochopení.

29.01.2020 V den pololetních prázdnin bude budova ALCEDA uzavřena

V pátek 31. 1. 2020 bude budova ALCEDA uzavřena. Kroužky a kurzy se nekonají.

22.01.2020 Lyžařská škola pro předškoláky I

Fotky z první Lyžařské školy pro předškoláky najdete na našem FB a ve fotogalerii.

13.01.2020 Přihlašování na příměstský jarní tábor NENUDA spuštěno!

Příměstský jarní tábor NENUDA se koná v době jarních prázdnin, najdete jej v sekci TÁBORY.

06.01.2020 Přihlašování na letní tábory 2020 spuštěno!

Přihlašování spuštěno, nabídku táborů najdete v sekci TÁBORY.

Den stromů 2019

03.10.2019

ALCEDO ve spolupráci se studenty vsetínského gymnázia připravuje na pátek 18. října pro děti z mateřských a základních škol i veřejnost Den stromů. Konat se bude tradičně v Panské zahradě, přichystána budou stanoviště věnována stromům a jejich životu.
 
Den stromů se slaví ve více než 40 zemích světa. Svátek věnovaný stromům u nás připadá na podzim, protože je to doba vhodná k sázení stromů, jemuž je tento svátek primárně zasvěcen.
 
Děti se mohou těšit na barevné podzimní tvoření, pohybové hříčky v přírodě a také na tradiční moštování. „Přijďte společně s námi oslavit Den stromů do vsetínského parku. Zeptáme se stromů, které rostou kolem, co pro nás všechno dělají a co nám dávají. Vyzkoušíme si naše znalosti o stromech a zkusíme zpracovat dary stromů do výborného moštu, který také ochutnáme,“ informuje Lukáš Kamas z ALCEDA.
 
Lesy a háje byly považovány za posvátné od dávné minulosti, byly uctívané a chráněné a vážnost tohoto počinu byla předávaná z generace na generaci. V dnešní době nám Den stromů připomíná, jak důležitou hodnotu pro nás stromy a lesy mají.
 
Akce probíhá v rámci osvětové kampaně STROMY A MY