Novinky

25.05.2020 Rope skipping Video cup 2020

ALCEDO ve spolupráci s Českou rope skippingovou asociací připravilo soutěž Video cup 2020, výledky najdete na www.crsa.cz/video-cup-2020.

05.05.2020 ALCEDO od 11. května 2020 v provozu

Od 11. května ALCEDO opět spouští kroužky a kurzy! Jedná se o aktivity, které mají maximálně 15 účastníků, nad 15 účastníků pak mohou aktivity probíhat venku na volném prostranství.

27.04.2020 Fotosoutěž OSLAVA KVETOUCÍCH STROMŮ

V návaznosti na vsetínský Den Země jsme pro veřejnost připravili fotosoutěž na téma „OSLAVA KVETOUCÍCH STROMŮ“. Více v záložce DEN ZEMĚ 2020.

Den dětí s ANNOU

05.05.2019

Pod záštitou starosty Jiřího Růžičky zveme všechny děti s rodiči na oslavu tohoto mezinárodního dne věnovaného dětem. Výtěžek z prodeje slosovatelných kuponů k dětské tombole bude již tradičně věnován porodnici Nemocnice ve Vsetíně.
 
Oslava Dne dětí je připravená na neděli 26. května a probíhat bude opět v Panské zahradě. Na všechny děti se už teď těší flotila námořníků a pirátů, která má připravený bohatý program! Děti i jejich doprovody čeká odpoledne plné zábavy, her, soutěží a řada pódiových vystoupení zájmových kroužků, klubů, uměleckých či základních škol a dalších. Návštěvníci se můžou těšit na aktivity nejen v námořnickém či pirátském stylu. Trampolína, skákací hrady, skluzavky, hasičská auta, valašská řemesla, to je výčet jen několika stanovišť, u kterých se pobaví děti i dospělí. Nejen fanoušky hokeje VHK Vsetín jistě potěší autogramiáda hráčů a možnost střelby na branku. Již tradicí je Malá divadelní scéna skupiny historického šermu VALMONT, vojenské ležení, dobové tržiště, šerm, sokolník Monti a letos nově také dvě pohádky, loutková a hraná skupinou Berendal.
 
Letošní výtvarná soutěž má název „Mořský svět“. Děti mohou namalovat obrázky na místě nebo je již namalované přinést 26. května do šapitó v Panské zahradě od 13 do 15 hodin. Vyhodnocení soutěže a předávání cen výhercům proběhne v 17.30 na pódiu.
 
„Program 27. Dne dětí s ANNOU je opravdu bohatý. Přihlášeno je 300 účinkujících, čeká nás 30 vystoupení! Představí se například žáci z tanečního oboru umělecké školy, děti ze Sokolu All Style Unit, členové tanečních kroužků, karate, rope skippingu, trampolínek a dětské kapely Docela a Ledaco z ALCEDA, členové kroužků ZŠ Luh a Sychrov a po roce opět finalisté Rokytnické Krákorky. Aktivity pro děti se nesou nejen v námořnickém a pirátském duchu. Chybět nebude samozřejmě projížďka na raftech a námořnická krčma. Máme také připravené oblíbené malování na obličej, lanovou překážku – napnutí plachty či pozorování dalekohledem a jiné dobrodružné aktivity. Kromě pódiových vystoupení nás tradičně čeká také skupina historického šermu Valmont na malé divadelní scéně nově s hostem, skupinou Berandal, s gotickými představeními soubojů a tanců. Nově návštěvníky čekají také dvě pohádky „Kašpárek a čaroděj“ loutkového divadla Kašpárkův svět a „Kde je hostinský?“ skupiny historického šermu Berendal. Bude také možnost zhlédnout dobové historické ležení, tržiště, poslechnout si dobovou hudbu a dát si pochutiny v dobové krčmě a stáncích. Připravenou máme rovněž dětskou tombolu s dárky od firem,“ představuje hlavní organizátorka Dne dětí, Iva Šobáňová, ochutnávku z programu.
 
V loňském roce Den dětí s ANNOU navštívilo přes 3 000 dětí a dospělých, z prodeje slosovatelných kupónů k dětské tombole se vybralo 8 520 Kč, výtěžek byl věnován na pořízení infuzní pumpy pro dávkování léčiv malým dětem. Letos bude výtěžek věnován Nadaci na rozvoj vsetínské porodnice na pořízení klimatizace maminkám na 3 porodní pokoje porodnice Nemocnice ve Vsetíně. Šek převezme Mudr. Martin Janáč na pódiu v 17.30.  Rodiče s dětmi, ale i široká veřejnost, jsou na oslavu Mezinárodního dne dětí srdečně zváni.