Novinky

07.11.2019 ALCEDO ve fotografiích a obrazech

Vernisáž k výstavě s názvem "ALCEDO ve fotografiích a obrazech" proběhne 21. listopadu od 17 hodin v prostorách ALCEDA. Na stálou expozici se můžete přijít podívat od pondělí do pátku vždy od 14 do 18 hodin.

24.10.2019 MODERNÍ ŽONGLOVÁNÍ

Na podzimní workshopy moderního žonglingu v ALCEDU se můžete přihlásit na https://alcedovsetin.isportsystem.cz/. Více informací a termíny najdete v sekci UDÁLOSTI.

24.10.2019 Podzimní prázdninový režim

V době podzimních prázdnin 28.-30. října 2019 je budova ALCEDA pro veřejnost uzavřena. Kroužky a kurzy se nekonají. Pro účastníky akce Podzimní prázdniny v ALCEDU 29. a 30. října se budova otevírá v 7.30 hodin.

Den Země 2019

05.04.2019

Den Země je celoplanetární akcí a ten vsetínský se zařadí mezi 2 bilióny akcí, které k této příležitosti proběhnou. Oficiálně je již 49. ročníkem, který probíhá ve 175 státech světa. Účastní se jej více než miliarda lidí.

Letos návštěvníky Dne Země čeká hned několik novinek. S motem „poznávej přírodu, poznáš, jak jí pomoci“ Den Země v Panské zahradě mimo jiné nabídne prezentaci živočichů ze Záchranného centra v Hošťálkové, v rámci tématu „problém – odpady“ představí např. bezobalové nakupování a také zve k návštěvě jarmarku tradičních řemesel. „Tradiční řemesla byla na Valašsku odedávna spojená s přírodou, která lidem dávala všechno potřebné. Vraťme se do doby bez technických vymožeností a nesmírného množství odpadu, který nyní produkujeme, a ukažme si, jak je i v současné době důležité vrátit se k přírodě a vážit si jí,“ vybízí Jaroslav Hlinský z ALCEDA.
 
Cílem Dne Země je upozornit veřejnost na nemoci, kterými trpí naše planeta, a nabídnout jednoduché prostředky, kterými může pomoct každý z nás. Řadu akcí chystají vsetínské organizace a školy v rámci „Týdne pro Zemi“, ve spolupráci s městem Vsetín a VaK Vsetín a. s. ALCEDO chystá bohatý program 29. ročníku vsetínského Dne Země na čtvrtek 25. dubna do Panské zahrady. Programy se letos konají od 9.00 až do 15.00 hodin a jsou zaměřené pro mateřské školy, základní školy i veřejnost. Pro žáky druhého stupně základních škol a víceletých gymnázií ALCEDO již tradičně připravuje zábavnou ekohru EKOUŠ 2019.
 
Je nejvyšší čas udělat něco pro naši planetu. Pojďte, uděláme to!