Novinky

15.04.2019 V období velikonočních prázdnin bude budova ALCEDA uzavřena

18.-22. 4. 2019 bude budova ALCEDA uzavřena, v tento termín se nekonají žádné pravidelné aktivty.

01.03.2019 Přihlašování na letní tábory 2019 spuštěno!

Přihlašování je v plném proudu, nabídku táborů najdete v sekci TÁBORY.

27.02.2019 25. Karneval s Harrym Potterem

Fotky z karnevalu najdete na našem FB a ve fotogalerii.

Krajská konference o EVVO ve Zlínském kraji

22.11.2018

Koncerenci pořádal Odbor životního prostředí a zemědělství a Odbor školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Zlínského kraje, LÍSKA, z.s., ALCEDO – středisko volného času Vsetín a Fakulta technologická UTB Zlín.

Letošním tématem byla VODA – život v každé kapce. Na konferenci byly předány výroční Ceny za přínos k rozvoji EVVO v regionu, osobností EVVO se stala Liběna Dopitová, učitelka Základní školy Vsetín, Rokytnice.

Součástí programu konference byl blok referátů k hlavnímu tématu, v němž zazněly zajímavé poznatky a příklady dobré praxe, letos poprvé v sekci A pro mateřské školy a I. stupeň ZŠ a v sekci B pro II. stupeň ZŠ a střední školy. Třetí a čtvrtý blok zaplnily workshopy, vedené zkušenými lektory. Více než stovka účastníků se seznámila se vzdělávacími programy, publikacemi a pomůckami. Prohlédla si dvě tematické výstavy z dílny Centra Veronica Hostětín a Střediska volného času Žabka Staré Město, nabídku škol a organizací. K zakoupení byly publikace i výrobky regionálních výrobců. Konference je také místem pro setkávání koordinátorů EVVO a členů sítí MRKEV a Mrkvička ze všech typů školských zařízení.

Více na http://www.liska-evvo.cz/doc/krajska-konference.