Novinky

14.12.2018 Vánoční programy 2018

Fotky z vánočních programů najdete v naší fotogalerii.

19.11.2018 PARKOUR klub

Ještě zbývá posledních pár volných míst v PARKOUR klubu, neváhejte s přihlášením!

06.11.2018 26.-30. 11. 2018 budova ALCEDA uzavřena

Ve dnech 26.-30. 11. 2018 bude ALCEDO pro členy kroužků a kurzů i pro veřejnost uzavřeno. Žádné aktivity se v budově nekonají, dočasné omezení provozu se týká také kanceláří. Ve výše uvedených dnech probíhá kompletní rekonstrukce vody.

Krajská konference o EVVO ve Zlínském kraji

22.11.2018

Koncerenci pořádal Odbor životního prostředí a zemědělství a Odbor školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Zlínského kraje, LÍSKA, z.s., ALCEDO – středisko volného času Vsetín a Fakulta technologická UTB Zlín.

Letošním tématem byla VODA – život v každé kapce. Na konferenci byly předány výroční Ceny za přínos k rozvoji EVVO v regionu, osobností EVVO se stala Liběna Dopitová, učitelka Základní školy Vsetín, Rokytnice.

Součástí programu konference byl blok referátů k hlavnímu tématu, v němž zazněly zajímavé poznatky a příklady dobré praxe, letos poprvé v sekci A pro mateřské školy a I. stupeň ZŠ a v sekci B pro II. stupeň ZŠ a střední školy. Třetí a čtvrtý blok zaplnily workshopy, vedené zkušenými lektory. Více než stovka účastníků se seznámila se vzdělávacími programy, publikacemi a pomůckami. Prohlédla si dvě tematické výstavy z dílny Centra Veronica Hostětín a Střediska volného času Žabka Staré Město, nabídku škol a organizací. K zakoupení byly publikace i výrobky regionálních výrobců. Konference je také místem pro setkávání koordinátorů EVVO a členů sítí MRKEV a Mrkvička ze všech typů školských zařízení.

Více na http://www.liska-evvo.cz/doc/krajska-konference.